דוא"ל

Info@smvisa.co.il

כתובתנו הראשית

דרך מנחם בגין 156 ת"א

ויזות ומידע כללי

לפרטים וייעוץ נוסף

אנא צרו איתנו קשר

לקבלת פריטים על ויזות, ייעוץ ותמיכה מלאו טופס זה וניצור קשר בהקדם!

מידע נוסף

בקשת ויזה לארה"ב – המדריך המלא

ארצות הברית אולי לא מחכה לך, אך לרובנו יש חלום להגיע אליה. אם החלטת לטייל בניו יורק, קליפורניה, לטוס ללאס וגאס או לכל אחת מהמדינות ויש לך דרכון ישראלי, יהיה עליך להוציא ויזה לארה"ב.

 לאחר אירועי 9/11, עברה ארה"ב טלטלה עזה בעיקר באותן מערכות שאיפשרו כניסה לא מבוקרת של זרים לתחומי המדינה. כתוצאה מכך, פעלו האמריקאים מיידית למנוע בכל מחיר הישנות מקרים כאלה.
השינויים נגעו במספר רב של תחומים, אחד מהם הקשחת הקריטריונים לקבלת אשרות כניסה לארה"ב, שינוי נוסף בא לידי ביטוי ברצון הבלתי מתפשר לפגוש באופן אישי כל אדם שהגיש בקשה לויזה לראיון אישי.

מהי ויזה לארה"ב?

הינה מסמך לשימוש בנסיעות, המציינת כי אדם רשאי להכנס אל האזור הגיאוגרפי שלגביו הונפקה. בארצות הברית, הויזה נתונה לבדיקה מחודשת של מפקח מטעם מחלקת ההגירה, בנמל הכניסה ובעת הכניסה למדינה. הבדיקה סובבת סביב השאלה האם האדם שנושא את הויזה רשאי להיכנס לתחומי ארצות הברית, עפ"י חוקי ההגירה האמריקאיים. אשרת כניסה לארה"ב, או ויזה לארצות הברית מונפקת בד"כ בשגרירות ארה"ב, קונסוליה אמריקאית או כל גוף אחר הרשאי להנפיק ויזות לארה"ב או לבצע חידוש של ויזת לארה"ב.

כחלק מתהליך הוצאת הויזה תשאלו הרבה שאלות ובדיקות שמטרתם היא לוודא כי בכוונתכם לשוב בתום הביקור לארץ המוצא שלכם (במקרה שלנו – ישראל), לכן לאנשים מחוסרי עבודה, חיילים משוחררים, אנשים בעלי עבר פלילי, אנשים ללא בית וכן הלאה יהיה יותר קשה להוכיח שהם אינם מעוניינים להישאר בארה”ב לאחר תום תקופת הביקור. במקרים כאלו יהיה נכון להתכונן בצורה יסודית שבעתיים.

אילו ויזות ניתן להוציא לארה"ב?

 1. ויזת תייר/עסקים – ויזת תייר/עסקים תינתן לאדם המבקש לטייל בארה”ב, או במקרים בהם נדרש להגיע לארה”ב לצורך פגישות עסקים/עבודה ועוד. הסוגים העיקריים של ויזת התייר הם B1 ו B2 , סוג הויזה ניתן לפי השהות בארה”ב בה הולך לשהות מבקש האשרה.
 2. ויזת עבודה – סוג הויזה נקרא h2b  לרוב האשרה מאפשרת עבודה בצורה חוקית של כ 4 חודשים, אך ניתן במקרים חריגים לקבל גם שהות ארוכה יותר ואף להגיש בקשה להארכת משך השהות בארה”ב.
 3. ויזת סטודנט – כדי לקבל את סוג האשרה הזאת יש צורך בראש ובראשונה להתקבל למוסד לימודים אקדמאי בארה”ב, לשם הגשת הבקשה יש להגיש בנוסף לטופס הDS160 גם טופס שנקרא I-20.
 4. ויזת תפקידים מיוחדים – E3 , זהו מספר הויזה לתפקידים מיוחדים, תפקידים מיוחדים כוללים: משרה של מומחה גדול, בעלי אזרחות אוסטרלית, אנשים בעלי הגדרת תפקיד “מיוחד”, הכשרה אקדמאית ייחודית ועוד.. כמובן שצריך להיות בעלי אישור העסקה או מסמך רלוונטי כדי לקבל את סוג הויזה הזה, כמו כן, גם בני המשפחה של אותו אדם יכולים לקבל את הויזה הזו.
 5. ויזת אנשי צוות – C1/D זהו מספר הויזה אותו מקבל איש צוות לחברת תעופה בין לאומית, חברת ספנות וכדומה.
 6. ויזת עובד רשמי / דיפלומט – G,C3,A אותה מקבל אדם אשר משמש בתפקיד ממשלתי ששהותו בארצות הברית קשורה לעיסוק שלו.
 7. ויזת שירותי דת – R – אדם שנשלח לדוגמא להשגיח על כשרות, רב מכהן, חזן ועוד יקבל ויזת דת במידה והוא נוסע תחת תפקידו.
 8. ויזת סוחרים – E – ויזה אשר מעניקה לאנשי עסקים ומשקיעים המון חופש ונוחות.

השלבים בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב:

 1. מילוי טופס DS 160 באתר שגרירות ארה”ב.
 2. תשלום האגרה וקביעת מועד לראיון בשגרירות.
 3. הגעה לראיון.
 4. קבלת הדרכון בדואר.

השלב הראשוני: הוא מילוי טופס הבקשה לקבלת הויזה, טופס DS-160. הטופס זמין באתר האינטרנט של השגרירות ונדרש למלא אותו בשפה האנגלית. הטפסים עוסקים במאפיינים האישיים של מבקש הבקשה, יחד עם הסיבות הספציפיות להגשת הבקשה לויזה. עליך לענות על השאלות כמיטב יכולתך, בתום מילוי הטופס מתקבל דף אישור, אותו נדרש להדפיס לקראת השלבים הבאים. עליך להביא עמך את דף האישור של טופס הבקשה ליום הראיון.

הנחיות לתמונות לויזה:
●       תמונה בגודל 5X5ס”מ שצולמה ב – 6 החודשים האחרונים .
●       התמונה חייבת להיות מקורית ולשקף את המראה הנוכחי של המועמד/ת לויזה.
●       תמונה צבעונית על רקע לבן.
●       התמונה חייבת להיות ברורה עם תאורה טובה (לא כהה מדי או בהירה מדי).
●       התמונה חייבת להיות חזיתית ולהציג את כל הפנים ואת שתי האוזניים.
●       מימדי הפנים בתמונה נדרשים להיות בין 2.2 ס”מ ל – 3.5 ס”מ מהחלק העליון של הראש ועד תחתית הסנטר.
●       לא ניתן להגיש תמונות שנערכו באופן דיגיטלי. לא יתקבלו תמונות ישנות ששונה בהן הרקע ללבן.
●       אין להרכיב משקפיים בתמונה לויזה.
●       יש להצטלם בלבוש רגיל
●       אין להצטלם עם מדים, למעט לבוש דתי הנלבש על בסיס יומיומי.
●       כובעים וכיסויי ראש המסתירים את השיער ואת קו השיער אינם מותרים. כיסויי ראש מסיבות דתיות מותרים, כל עוד אינם מסתירים את הפנים.

השלב השני: בתהליך הוא תשלום האגרה, שעומדת על 160 דולרים נכון לעכשיו. הסכום נגבה בשקלים, וניתן לשלם אותו באמצעות המוקד הטלפוני של השגרירות, אתר האינטרנט שלה או דואר ישראל. חלק מהויזות מצריכות אגרה גבוהה יותר, כמו גם תשלומים נוספים. כספים אלה לא מוחזרים גם כאשר הבקשה נדחית. אין להגיע לראיון בשגרירות מבלי שהאגרה שולמה.

שלב שלישי: קביעת ראיון – לאחר מילוי הטופס ותשלום האגרה יש לקבוע ראיון בשגרירות ארה”ב. במהלך הראיון תשאלו שאלות נוספות ותדרשו להראות שאתם אנשים מהוגנים וכמובן שאתם מעוניינים לחזור לארץ. מומלץ להביא גם מסמכים שעשויים לתמוך ביציבות שלכם בישראל, כמו חוזה שכירות, תלוש שכר, חוזה עבודה, אישור לימודים וכדומה.

כדאי שתדעו שאסור להיכנס עם כל חפץ אלקטרוני (לא, גם לא טלפון נייד), אבל כן אפשר להכניס ספר או עיתון, וכדאי שתביאו משהו, כי זה הולך להיות יום ארוך.אורך הראיון נע בין 2 דקות לבין 15 דקות. לראיון יש להצטייד בטופס הDS-160, הזמנה לראיון, אישור תשלום אגרת שגרירות , תמונות פספורט 5*5, ודרכון תקף ל-6 חודשים לפחות.

שלב אחרון: המתנה לויזה – בדרך כלל, הנציג יודיע לכם כבר בסיום הראיון אם בקשתכם לוויזה אושרה. בנוסף, הקונסול ישאיר אצלו את טופס הבקשה ואת הדרכון שלכם, בכדי להנפיק את האשרה. זהו. סיימתם את תהליך הוצאת הויזה לארה”ב ואתם יכולים לצאת מהשגרירות שמחים ומרוצים (במידה וקיבלתם ויזה כמובן). לרוב, הדרכון עם הויזה לארה”ב יגיע אליכם עם שליח של דואר שליחים תוך שבוע, מיום הראיון.
אז איך כדאי להוציא ויזה לארה"ב? אנשים רבים נתקלים בסירוב בהוצאת הויזה רק בשל מילוי לא נכון של הטפסים או אי הקפדה על ההוראות. על מנת להימנע ממקרים אלו ניתן להתייעץ עם חברה מומחית בתחום.

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

שרות משלוחים אמין מהיר ומקצועי

שרותי שליחויות באיסוף ופיזור מסמכים או דרכונים מהסוכנים / חברות / לקוחות פרטיים ובחזרה בתום הטיפול

למידע ופרטים נוספים השאירו פרטים כאן:

לוגו ויזה סנטר ש.מ אשרות
לוגו ויזה סנטר ש.מ אשרות

ויזה סנטר מציעה לכם ביטוח נסיעות לחו"ל במחירים אטרקטיביים

למידע ופרטים נוספים:

לוגו ויזה סנטר ש.מ אשרות

ויזה סנטר מעמידה לשירותכם
שירותי נוטריון הכוללים:

למידע ופרטים נוספים:

דילוג לתוכן